SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Problemy Renault Twingo III z ESP i pasami bezpieczeństwa: akcje serwisowe francuskiego malucha

Problemy Renault Twingo III z ESP i pasami bezpieczeństwa: akcje serwisowe francuskiego malucha

06.04.2015, godz. 13:59
2015 Renault Twingo 1.0 Intens
Renault Twingo trzecia generacja foto: zdjęcia własne

Renault Polska poinformowało UOKiK, o kłopotach z układem ESP w Renault Twingo III. Jego niepoprawne działanie może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Ogłoszone właśnie zostały akcje serwisowe.

Do serwisów zostaną zaproszeni właściciele aut wyprodukowanych od początku produkcji do 15.12.2014 roku. Powodem akcji serwisowej jest układ ESP, który może nieoczekiwanie aktywować się. W efekcie możliwe jest zwiększenie prędkości i brak reakcji na zwolnienie pedału przyspieszenia.  Dodatkowo w niektórych Twingo wyprodukowanych w słoweńskiej fabryce między 29.09. a 29.10.2014 roku występuje ryzyko uszkodzenia zamków pasów bezpieczeństwa, co grozi niedostatecznym przytrzymaniem.

Zobacz też: TEST Renault Twingo 1.0 SCe Intens: sympatyczne jak pluszowy miś

W związku z pierwszą akcją serwisową, do Autoryzowanych Stacji Obsługi wezwanych zostanie 321 pojazdów. W związku z drugą akcją 414 samochodów. Właściciele wszystkich wadliwych pojazdów zostaną poinformowani oraz zaproszeni na kontrolę elementów, których dotyczy akcja serwisowa.

Pełną listę numerów VIN, Renault Twingo objętych akcją serwisową można sprawdzić tutaj: uokik.gov.pl/download.php/?plik=16306

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: