SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Próbował ukraść radiowóz z policjantami w środku! Dostał 27 zarzutów!

Próbował ukraść radiowóz z policjantami w środku! Dostał 27 zarzutów!

15.09.2014, godz. 16:55
kradzież samochodu
kradzież samochodu foto:

Do niecodziennej sytuacji doszło w podwarszawskich Ząbkach, gdzie do zaparkowanego samochodu podszedł mężczyzna z zamiarem włamania i kradzieży. Pech chciał, że auto okazało się nieoznakowanym radiowozem a w środku znajdowali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali niefortunnego złodzieja.

Do zaparkowanego na parkingu dostawczego Volkswagena podszedł mężczyzna, który najpierw wnikliwie obserwował zaparowane auto. Następnie wyciągnął rękawiczki i używając narzędzi zaczął otwierać zamek. Kiedy okazało się, że w środku samochodu znajdują się policjanci, 40-latek rzucił się do ucieczki, wyrzucając z kieszeni posiadane przy sobie przedmioty – w tym tzw. „łamak” do zamków. Po krótkim pościgu mężczyzna został ujęty.

Przeczytaj też: Radiowóz środkiem przymusu bezpośredniego - policja już korzysta z nowego prawa

Okazało się, że to poszukiwany Dariusz K., któremu udowodniono kradzież 26 pojazdów. Podczas poszukiwania pomieszczeń znalezione zostały przedmioty potrzebne do kradzieży samochodów i ich późniejszej legalizacji. Po przesłuchaniu Dariusz K.trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał 2-letni wyrok pozbawienia wolności, za wcześniejsze przewinienia. Teraz grozi mu dodatkowe 10 lat za kratami

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: