SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Program Budowy Dróg – nowe odcinki zatwierdzone do realizacji [MAPA]

Program Budowy Dróg – nowe odcinki zatwierdzone do realizacji [MAPA]

19.07.2017, godz. 14:28
budowa dróg, drogi, GDDKiA,
foto: GDDKiA

Nie 107 miliardów, a aż 135 miliardów złotych – tyle zamierza wydać rząd na prawie 120 inwestycji drogowych. Do tej grupy zaliczają się kolejne obwodnice, autostrady i drogi ekspresowe. Gdzie pojawią się nowe odcinki?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaktualizowało listę inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych. Resort zastrzega jednocześnie, że sama ich wartość zostanie uaktualniona po rozliczeniu realizacji. Dzięki ewentualnym oszczędnościom do realizacji mogą trafić kolejne zadania.

Pisaliśmy o: Jedziesz za granicę? Nie pal za kółkiem!

Limit powiększony o 28 miliardów złotych pozwoli na rozbudowanie autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego aż do Białej Podlaskiej jak i drogi ekspresowej S17 od miejscowości Piaski do granicy z Ukrainą w przejściu w Hrabenne. Zabezpieczono również środku na cały ciąg Via Carpatia, który ma ożywić gospodarczo wschodnią część kraju.

Co więcej, na liście znalazła się północna obwodnica Krakowa, ring wokół Olesna, Chełma, Opatowa jak i Nowego Sącza. Oznacza to, że za 8 lat będziemy mieli 2750 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad. W kosztach planu uwzględniono również rozbudowę infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo na dostępnych już odcinkach. Mapa realizacji drogowych - obecnych i planowanych - dostępna jest tutaj.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: