SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Prokuratorskie zarzuty dla FROGA za rajd po Warszawie! Grozi mu do 8 lat więzienia!

Prokuratorskie zarzuty dla FROGA za rajd po Warszawie! Grozi mu do 8 lat więzienia!

06.02.2015, godz. 22:12
Wystrojony Frog w prokuraturze
Za drogowe przestępstwa Robert N. może trafić za kratki nawet na 8 lat foto: se.pl

Płocka prokuratura okręgowa prowadząca postępowanie przeciwko Robertowi N. zakończyła postępowanie i skierowała do sądu akt oskarżenia. "Frogowi" za rajd po Warszawie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia dotyczy szalonego rajdu pod Kielcami z lutego 2014 i niebezpiecznego wyścigu z motocyklistami po ulicach Warszawy, który urządzili sobie w czerwcu 2014. Prokuratorzy prowadzący sprawę postawili Robertowi N. dwa zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Nie przegap: Frog ukarany! Prawomocny wyrok 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów

W lutym 2014 roku Robert N. na trasie Jędrzejów – Kielce poruszając się z prędkościami dochodzącymi do 240 km/h (tyle określił biegły) zmuszał innych kierowców do niebezpiecznych zmian kierunku jazdy i zjeżdżania z drogi oraz uciekał policji nie reagując na polecenia zatrzymania się.

Przeczytaj też: Biegli wydali opinię o BMW M3 Forga: auto nie powinno być dopuszczone do ruchu!

W czerwcu 2014 "Frog" przypomniał o sobie publikując w internecie 12-minutowy film z szaleńczego wyścigu z motocyklistami po ulicach Warszawy. Poruszając się białym BMW M3 złamał kilkadziesiąt przepisów ruchu drogowego m.in. przejeżdżając na czerwonym świetle, zajeżdżając drogę innym kierowcom, jadąc pod prąd czy przekraczając prędkość. Biegły określił szybkość jaką rozwinęło BMW M3 prowadzone przez "Froga" ulicami Warszawy na 220 km/h.

Robert N. odmówił składania wyjaśnień. Za popełnione przestępstwa grozi "Frogowi" do 8 lat więzienia.

WIDEO - szalony rajd BMW M3 po Stolicy

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: