SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Prototypowa Syrenka z Kutna rozbita w Warszawie - WIDEO

Prototypowa Syrenka z Kutna rozbita w Warszawie - WIDEO

18.01.2016, godz. 11:29
Prototyp Syrenki rozbity
Prototyp Syrenki rozbity foto: Agencja Gazeta

Syrenka z Kutna jeszcze nie trafiła do produkcji, a już pierwszy egzemplarz został rozbity. Prototyp tego auta z homologacją drogową zaliczył wypadek w Warszawie. Kierowca zderzył się z innym samochodem na ulicy Wałbrzyskiej.

Syrenka S201, bo tak nazywa się motoryzacyjna próba wskrzeszenia legendy, powstała w liczbie pięciu przedprodukcyjnych sztuk. Producentem tego pojazdu są zakłady AMZ Kutno. Pod maski trafiły silniki Opla o pojemności 1.4 litra i mocy 90 KM, podzespoły mechaniczne są elementami pochodzącymi z różnych aut, a nadwozie zostało odlane z laminatów. Docelowo w autach produkcyjnych za napęd mają posłużyć jednostki 1.0 80 KM oraz 1.4 120 KM.

Zobacz: AK Syrena Meluzyna R: CENA rajdówki została ujawniona

Producent szykujący się do wprowadzenia tego auta do sprzedaży, w dniu 17 stycznia stracił pierwszy egzemplarz. Auto, którego cena ma docelowo kształtować się w okolicach 50-60 tys. złotych, zaliczyło crash test w warunkach drogowych. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałbrzyskiej, a w kolizji wziął udział inny kierujący Citroenem C2. Kierowcom nic poważnego się nie stało. Wiadomo natomiast, że pasażer Syrenki został zabrany przez karetkę do szpitala.

autor: SuperAuto24.pl zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: