SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Przednionapędowe BMW hitem sprzedaży!

Przednionapędowe BMW hitem sprzedaży!

25.01.2017, godz. 14:09
2016 nowe BMW X1
2016 nowe BMW X1 foto: BMW

Jedna trzecia samochodów BMW wyjeżdżających z salonów to SUV-y. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się BMW X1, co wymusiło na producencie uruchomienie montażu tego modelu w kolejnej fabryce.

Zakład w Ratyzbonie, gdzie obok BMW X1 powstają też między innymi rodzinna seria 2 Active Tourer czy popularna seria 3, nie może zaspokoić zapotrzebowania rynku na małego SUV-a. Dlatego też firma zdecydowała się na start kolejnej linii montażowej, tym razem w Holandii, w zakładach VDL Nedcar.

Testowaliśmy: BMW X1 sDrive16d xLine: zupełnie nowa strona serii X

Na chwilę obecną powstają tam samochody MINI. Pojawienie się tam BMW X1 nie jest przypadkiem, bowiem te modele współdzielą platformę UKL. Zarówno Mini Countryman jak i BMW mogą być zamówione z napędem na cztery koła (o nazwach ALL4 i xDrive). Co ciekawe, ponad połowa pojazdów serii X w Holandii to właśnie BMW X1.

Zakład w Ratyzbonie nie zwalnia tempa, a wsparcie Holendrów jest tymczasowe. Przed nimi kolejne wielkie wyzwanie. Już niedługo rozpoczną oni produkcję Mini Coopera S E Coutrymana ALL4, który będzie pierwszą hybrydą plug-in tej marki.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: