SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Przemyśl z nowymi kilometrami obwodnicy oddanymi do użytku

Przemyśl z nowymi kilometrami obwodnicy oddanymi do użytku

04.05.2015, godz. 14:17
droga, budowa drogi, remont
foto: Super Express

Kierowcy zmuszeni podróżować trasą przez Przemyśl będą mieli nareszcie powód do zadowolenia. Oddano drugą brakującą część wschodniej drogi obwodowej. Brakujący 4-kilometrowy odcinek obwodnicy połączył drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką 855.

Nowa droga, którą kierowcy mogli pojechać już w majówkę, przecina przemysłowe tereny Przemyśla, wchodzące w podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i połączyła ulice Lwowską i Słowackiego. Trasa stanowi przedłużenie wschodniej obwodnicy Przemyśla, oddanej do użytku w listopadzie 2012 roku i ułatwia dojazd do Medyki - przejścia granicznego z Ukrainą.

Sprawdź też: Zarządca autostrady A1 zapowiada większą przepustowość

W ramach inwestycji wyremontowany został odcinek ul. Lwowskiej oraz wykonany nowy, poszerzony do czterech pasów odcinek ul. Słowackiego. Wykonawcą robót była firma Pol-Aqua. Za projekt, zarządzanie i nadzór odpowiadała firma Promost Consulting. Inwestycja prowadzona była 1,5 roku. 4-kilometrowy odcinek kosztował 108,5 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana dzięki unijnym dotacjom, które wyniosły blisko 84,8 mln zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: