SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Przyszłość kursów redukujących punkty karne stoi pod znakiem zapytania

Przyszłość kursów redukujących punkty karne stoi pod znakiem zapytania

31.12.2015, godz. 09:53
Egzamin na prawo jazdy
Nauka jazdy foto: EAST NEWS

Kierowcy, którzy planowali w 2016 roku wybrać się na kurs redukujący punkty karne mogą mieć problem, ponieważ WORDy nie przyjmują na razie na nie zapisów. Nie wiadomo czy takie kursy będą organizowane w 2016 roku.

Kursy redukujące punkty karne cieszyły się do tej pory sporą popularnością. Były one przewidziane dla kierowców, którzy mieli na koncie dużo punktów karnych i obawiali się utraty prawa jazdy. Dlatego zamiast zdawać egzamin państwowy woleli zapłacić kilkaset złotych i poświęcić kilka godzin na takie kurs. Nieznana przyszłość kursów redukujących punkty karne w 2016 roku wynika z opóźnienia we wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących prawa jazdy. Nowe przepisy oprócz wprowadzenia okresu próbnego dla świeżo upieczonych kierowców i dodatkowych szkoleń w czasie kursu na prawo jazdy, miały zablokować możliwość redukowania punktów karnych na specjalnych kursach.

O opóźnieniach we wprowadzaniu nowych przepisów i przesunięcie startu nowego systemu CEPIK przeczytasz tutaj.

Kurs redukujący punkty karne kasuje sześć najstarszych punktów karnych. Kierowca, który co najmniej od roku ma prawo jazdy może przejść taki kurs raz na sześć miesięcy. Jego koszt to około 300 złotych.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: