SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Przyszłość polskiego supersamochodu stoi pod znakiem zapytania

Przyszłość polskiego supersamochodu stoi pod znakiem zapytania

13.12.2016, godz. 13:54
Arrinera Hussarya GT
foto: Materiały prasowe

Niedawno informowaliśmy o cenie polskiego supersamochodu, który został przygotowany (na razie) do rywalizacji na torze. Teraz okazuje się, że planowane egzemplarze dopuszczone do ruchu mogą w ogóle nie powstać!

Spółka w celu zdobycia funduszy zdecydowała się na emisję miliona akcji serii H, z czego 400 tysięcy miało trafić na giełdę papierów wartościowych. Cena jednej z nich została wyceniona na 9 złotych, a inwestorzy mieli je otrzymać już 14 grudnia. Mieli, bowiem zarząd spółki wycofał się z pomysłu.

Zobacz też: Arrinera Hussarya GT za MILION zł! Tyle kosztuje „polskie Ferrari”

O wstrzymaniu operacji poinformował Piotr Gniadek, prezes zarządu Arrinera S.A. Oficjalny komunikat brzmi następująco: "zarząd ARRINERA S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż w dniu 12 grudnia 2015 roku podjął decyzję o zawieszeniu publicznej subskrypcji akcji serii H Spółki. Przyczyną zawieszenia publicznej subskrypcji Akcji Serii H w ramach Oferty Publicznej jest aktualna niekorzystna sytuacja na rynku pierwotnym, w zakresie spółek notowanych w alternatywnym systemie obrotu. Środki finansowe wpłacone przez dotychczasowych inwestorów tytułem objęcia akcji serii H zostaną zwrócone w ciągu 3 dni roboczych. Nowe terminy Oferty Publicznej zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym raporcie".

Uzyskane fundusze miały domyślnie zostać przeznaczone na zakup części pozwalających na szybszą realizację zamówień, stworzenie modelu testowego w wersji drogowej oraz pokrycie wydatków związanych z promocją. Brak zastrzyku finansowego z pewnością opóźni pojawienie się Arrinery Hussaryi na drogach.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: