SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news PSA zrobiło interes życia? Kolejne rekordy Opla!

PSA zrobiło interes życia? Kolejne rekordy Opla!

10.04.2017, godz. 11:58
Opel Astra OPC Line Sport Pack
Opel Astra OPC Line Sport Pack foto: Opel

Francuska Grupa PSA zakupiła ostatnio Opla, który to na polskim rynku może pochwalić się coraz lepszymi wynikami sprzedaży. Marzec 2017 roku okazał się najlepszym od siedemnastu lat, lecz to nie jedyny sukces jakim może pochwalić się marka z Russelheim.

Opel sprzedał w marcu aż 3861 pojazdów, co oznacza wzrost na poziomie 19% w porównaniu do zeszłego roku (3231 aut) i rekord od 2000 roku. Po części za ten sukces odpowiedzialny jest crossover Mokka X, na którego zdecydowało się 574 kierowców.

Zobacz też: TEST Opel Astra 1.6 Turbo

Łącznie w pierwszym kwartale Opel sprzedał 10 758 pojazdów, czyli o 18% więcej niż w analogicznym okresie w 2016 roku. Był to najlepszy kwartał Opla od 18 lat.

Najchętniej Polacy decydują się (nadal) na Opla Astrę, która bryluje w statystykach aut sprzedawanych do klientów indywidualnych. Tuż za nią jest Corsa, a podium zamyka Mokka X. Przyszłość prezentuje się optymistycznie dla Opla, ponieważ niedługo wprowadzi on do sprzedaży nową Insignię (nasze wrażenia można przeczytać tutaj) oraz Crosslanda X (więcej o aucie tutaj).

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: