SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pudzian ma NOWĄ BRYKĘ. Tym razem to ciężarówka Mercedes-Benz Actros - ZDJĘCIA

Pudzian ma NOWĄ BRYKĘ. Tym razem to ciężarówka Mercedes-Benz Actros - ZDJĘCIA

30.11.2012, godz. 14:08
Mariusz Pudzianowski rozpoczął współpracę z Mercedesem
foto: Mercedes-Benz

Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, który prywatnie w swoim garażu od zawsze parkował różne Mercedesy, teraz nawiązał współpracę z prestiżową marką z gwiazdą w logo. Jego firma Team Mariusz Pudzianowski wzbogaciła swoją flotę TIR-ów o specjalnie skonfigurowaną ciężarówkę Mercedes-Benz Actros.

Mało kto wie, że Mariusz Pudzianowski poza uprawianiem sportów, prowadzi firmę logistyczną o nazwie Team Mariusz Pudzianowski. Spółka siłacza zajmuje się transportem długodystansowym, zaś jej flota składa się już z kilkunastu pojazdów. Od 29 listopada jej oficjalnym partnerem jest Mercedes-Benz.

- Prywatnie już od dawna jeździłem Mercedesami i zawsze byłem z tego bardzo zadowolony. Dlatego teraz również w firmie zdecydowałem się na najlepszego wojownika w swojej kategorii. – powiedział "Pudzian" odbierając kluczyki do najnowszego modelu Actrosa.

TIR Pudziana to potężny ciągnik siodłowy wyposażony w 6-cylindrowy silnik pojemności 12.8 litra o mocy 510 KM z momentem obrotowym 2500 Nm. Ciężarówkę wyposażono w felgi aluminiowe, spoilery międzyosiowe, czy reflektory bi-ksenonowe i LEDy. Komfort pracy kierowcy zapewnia kabina Giga Space o szerokości 2,5 m oraz wysokości 2,13 m i z płaską podłogą w wersji Solo Star Koncept – posiadająca kącik sypialny wraz ze stolikiem do pokera.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: