SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Push to Pass – ambitny plan francuskiej Grupy PSA

Push to Pass – ambitny plan francuskiej Grupy PSA

07.04.2016, godz. 10:17
PSA Groupe
foto: PSA

Koncern PSA Peugeot Citroen, który zmianił nazwę na PSA Groupe, wprowadza w życie plan rentownego wzrostu wyników (we wszystkich regionach, w których prowadzi działalność) i organicznego rozwoju. Plan "Push to Pass" obejmie lata 2016–2021 i jest odpowiedzią na potrzeby klientów w zakresie mobilności z uwzględnieniem przyszłych zmian w użytkowaniu samochodów.

Plan "Push to Pass" dostrzega zmianę oczekiwań klientów. Ma zapewnić Grupie odpowiedni potencjał dzięki wykorzystaniu dynamiki wzrostu wydajności i doskonałości działania oraz elastyczności. Dzięki przemyślanym inwestycjom w badania i rozwój oraz rygorystycznej kontroli kosztów produkcji i kosztów stałych, plan ten pozwoli na poprawę wyników Grupy PSA.
.

Cele planu "Push to Pass":

1. Ofensywa produktowa obejmująca 26 modeli samochodów osobowych i 8 dostawczych, w tym 1 jednotonowy pick-up, która zakłada wprowadzanie jednego nowego samochodu rocznie w każdym regionie i dla każdej z marek Grupy.

2. Ambitna strategia rozwoju odpowiednich technologii, m.in. 7 samochodów hybrydowych z możliwością ładowania i 4 samochody elektryczne, a także wdrożenie programu samochodów autonomicznych i connected cars.

Zobacz: Koncern PSA Peugeot Citroen zmienia nazwę na PSA Groupe

3. Uzyskanie bieżącej marży operacyjnej w średniej wysokości 4 proc. w przypadku pionu samochodowego w okresie 2016–2018 oraz docelowo 6 proc. w 2021 r.;

4. Wzrost obrotów Grupy o 10 proc. w okresie od 2018 r. w stosunku do 2015 r. oraz dodatkowo o 15 proc. do 2021 r.

W tym celu Grupa zmieni swój model ekonomiczny, aby wygenerować większą wartość w oparciu o lepsze wykorzystanie obecnej bazy klientów oraz jej poszerzenie dzięki kanałom cyfrowym i ofercie posprzedażnej obejmującej samochody różnych marek, leasing, samochody używane, usługi zapewniające mobilność oraz usługi zarządzania flotą. Starannie przemyślane inwestycje typu venture capital pozwolą zwiększyć portfel oferowanych rozwiązań w zakresie mobilności

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: