SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Putin zbroi się w nowe rządowe limuzyny. Rosja stawia na Porsche!

Putin zbroi się w nowe rządowe limuzyny. Rosja stawia na Porsche!

08.05.2014, godz. 11:32
Limuzyny dla Rosji
Limuzyny dla Rosji foto: materiały prasowe

Rosjanie rozbudowują swoją flotę. Tym razem nie chodzi jednak o okręty wojenne, a o limuzyny dla VIP-ów. Rosyjskie władze poinformowały o rozpoczęciu współpracy z Porsche, której owocem ma być seria samochodów dla rządu.

Okazuje się, że rosyjski rząd poprosił o pomoc Niemców! Zlecone zostało przygotowanie projektu samochodów przeznaczonych dla władz państwowych. Pojazdy te wchodzą w skład projektu o nazwie "Orszak", a wykonawcą jest Porsche Engineering.

Przeczytaj też: Pierwsze Porsche Macan rozbite! I to na dodatek w Polsce

O co dokładnie poprosiła Rosja? Porsche ma przygotować konstrukcję trzech typów samochodów. Chodzi o luksusową limuzynę, mocnego SUV-a oraz minivana. Do końca 2014 roku powstaną trójwymiarowe modele. W 2015 r. gotowy ma być prototyp układu napędowego. Na przełomie 2015/2016 pojawią się natomiast pierwsze jeżdżące prototypy.

Co ciekawe, auta wcale nie będą wytwarzana pod marką Porsche. Co więcej, produkcja pojazdów zostanie zlokalizowana w rosyjskich fabrykach marek ZIŁ, GAZ i Kamaz. Rozpoczęcie seryjnej produkcji planowane jest na rok 2017.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: