SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Qashqai ma konkurenta - oto nowy SUV Mitsubishi

Qashqai ma konkurenta - oto nowy SUV Mitsubishi

24.01.2017, godz. 11:46
Mitsubishi SUV Eclipse/Grand Tourer
Nowy SUV Mitusbishi foto: Mitsubishi

Nieco ponad miesiąc przed salonem samochodowym w Genewie Mitsubishi postanowiło podzielić się pierwszym zdjęciem swojego nowego modelu. Auto ma konkurować w trudnym segmencie, którego liderem jest Nissan Qashqai.

Nowy crossover ma być większy od modelu ASX i ma uzupełnić lukę w gamie tuż pod Outlanderem. Wiemy, że nad projektem pracował Tsunehiro Kunimoto, który to miał okazję stworzyć Nissana Juke’a. Podejrzewamy, że nowy model Mitsubishi będzie mocno nawiązywał do konceptu XR-PHEV (oraz, niespodzianka, XR-PHEV II). Nie spodziewamy się wykorzystania elementów z matczynego Nissana czy Renault - od przejęcia przez nich Mitsubishi minęło zbyt mało czasu by wprowadzić znaczące innowacje.

Zobacz też: Mitsubishi przejęte przez Nissana i Renault!

Plotki mówią o zupełnie nowej jednostce napędowej – czterocylindrowym motorze benzynowym. Pojawiły się tez informacje o wykorzystaniu silników wysokoprężnych dostępnych już w modelu ASX. Hybryda nie jest wykluczona, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się ona w ofercie nieco później.

Mitsubishi pochwali się nowym modelem już siódmego marca podczas salonu samochodowego w Genewie. W europejskich salonach auto pojawi się dopiero w drugiej połowie tego roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: