SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Quo Vadis Saab, czyli dalsze perturbacje przy ratowaniu szwedzkiej marki

Quo Vadis Saab, czyli dalsze perturbacje przy ratowaniu szwedzkiej marki

07.10.2014, godz. 16:14
Saab 9-3 Aero
Saab 9-3 Aero foto: saab

Właściciel szwedzkiego producenta samochodów przedstawił plan, który ma pomóc w ratowaniu marki. Firma National Electric Vehicles Sweden (NEVS) zakłada, że uda się wyciągnąć Saaba z zapaści. Oficjalnie plan zostanie przedstawiony 8 października.

Dzięki objęciu sądową ochroną udało się uchronić aktywa producenta przed sprzedażą. W dalszym kroku właściciel został zobowiązany do przedstawienia planu restrukturyzacyjnego. Teraz poznaliśmy szczegóły.

Według zapewnień właściciela prowadzone są negocjacje z dwoma producentami samochodów z Azji. W pierwszym przypadku Saab miałby zostać włączony do koncernu i przekształcony w markę premium. Drugi producent chce przejąć część udziałów i stworzyć spółkę joint-venture. Do zadań należałyby badania i rozwój.

Przeczytaj też: Saab znów produkuje auta! Szwedzi wznowili wytwarzanie modelu 9-3 Aero w fabryce Trollhattan

Plan awaryjny dla fabryki w Trollhattan zakłada produkcję aut na zlecenie innych producentów i prace rozwojowe przy wykorzystaniu zatrudnionych tam pracowników. Od stycznia do sierpnia 2014 roku Saab przyniósł straty w kwocie ponad 650 mln koron szwedzkich (około 300 mln złotych).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: