SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Radiowozy policji z nowym hasłem!

Radiowozy policji z nowym hasłem!

19.09.2016, godz. 12:05
policja, kontrola drogowa
Kontrola drogowa foto: Skoda

Sentencja wybrana przez komisję konkursową pojawi się na nowych, oznakowanych radiowozach policji. Inspiracja służbami działającymi w Stanach Zjednoczonych jest wyjątkowo widoczna.

Hasło na radiowozach nie jest jednak rzadkością w skali światowej. Można je znaleźć również na pojazdach w Irlandii Północnej oraz na Węgrzech. Zwycięski slogan wybrano z puli ponad 4,5 tysiąca zgłoszeń. Konkurs został rozstrzygnięty dopiero teraz, a nie jak planowano, w lipcu, właśnie z racji ogromnego zainteresowania.

Na polskich radiowozach zagości hasło „Pomagamy i chronimy”, bardzo podobne do „to protect and serve” używanego przez policję w Los Angeles. Co ciekawe, hasła o podobnej formie pojawiły się w zgłoszeniach ponad 70 razy.

Zobacz też: Trzema autami pod prąd na autostradzie A4! Zobacz skrajną głupotę - WIDEO

Jak twierdzi policja, „zwrócono szczególną uwagę na siłę przekazu tego hasła, jego ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby.” Nagroda trafi do użytkownika bodek47.

Gdy konkurs został ogłoszony, internauci nie zostawili na nim suchej nitki, proponując takie hasła jak „łączy nas mandat” czy też „służba dla władzy i statystyki, a naszym celem dobre wyniki”.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: