SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Radiowozy z monitoringiem audiowizualnym w Gorzowie Wielkopolskim - ZDJĘCIA

Radiowozy z monitoringiem audiowizualnym w Gorzowie Wielkopolskim - ZDJĘCIA

27.11.2014, godz. 14:30
Radiowozy z monitoringiem audiowizualnym
Radiowozy z monitoringiem audiowizualnym foto: policja.pl

Oto nowa jakość w działaniach Policji. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymają 22 nowoczesne radiowozy. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu.

Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych w naszym kraju będzie korzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest zaawansowany system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego w radiowozach. Na użytek funkcjonariuszy z Gorzowa, Witnicy i Kostrzyna przygotowano 22 oznakowane auta Opel Astra Sports Tourer.

Zobacz też: Radiowóz środkiem przymusu bezpośredniego - policja już korzysta z prawa

Samochody zakupiono ze środków Komendy Głównej Policji za kwotę 2 mln zł. Każdy z nowych radiowozów ma benzynowy, turbodoładowany silnik o mocy 140 Km, pozwalający na bezpieczną i dynamiczną jazdę. Pojazdy zastąpią wyeksploatowane auta patrolowe, a korzystać z nich będą przede wszystkim służby interwencyjne i ruchu drogowego.

Każdy z Opli ma zainstalowane trzy kamery (z przodu samochodu, z tyłu i w kabinie), które automatycznie zapisują wszystko to co dzieje się w okolicach auta. System rejestruje obraz i dźwięk, a nagrania przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego, przechowywane będzie przez miesiąc. Zapis posłuży do analizy przebiegu interwencji i będzie służyć jako materiał dowodowy.

Źródło: Policja
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: