SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rajd Barbórka 2013: na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy, gdzie i kiedy 51. edycja rajdu - MAPKI

Rajd Barbórka 2013: na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy, gdzie i kiedy 51. edycja rajdu - MAPKI

06.12.2013, godz. 13:20
50. Rajd Barbórka 2012
foto:

Coroczny Rajd Barbórka to największe święto w polskim rajdowym światku. Trudne warunki na trasach, sportowe auta i niesamowita atmosfera to cechy, które pojawiają się na każdej edycji tego wydarzenia. W tym roku wyjątkowy rajd odbędzie się już po raz 51. W piątek 6 grudnia odbędą się kwalifikacje, a 7 grudnia w sobotę rozegrane zostaną zawody.

W dniu 6 grudnia rozegrane zostaną kwalifikacje na terenie Autodromu Automobilklubu Polski, na warszawskim Bemowie. Start zaplanowany jest na godzinę 19.10, a zawodnicy będą musieli pokonać trasę o długości 1,08 km.

Właściwa część 51. Rajdu Barbórka rozpocznie w sobotę (7 grudnia) od przejazdu po odcinku specjalnym Park Militarny Rembertów. Trasa zlokalizowana w Rembertowie będzie miała długość 2,15 km, a rajdówki przejadą po niej dwa razy w trakcie całej imprezy. Warto dodać, że OS w tej lokalizacji rozegrany zostanie po raz pierwszy w historii. Kolejne "oesy" odbędą się przy Cytadeli i na terenie autodromu na Bemowie. Oczywiście wisienką na torcie pozostanie ul. Karowa, gdzie można liczyć na największe show, pełne ryczących maszyn i efektownych poślizgów.

Zobacz także: Rajd Barbórka 2012: Jubileuszową 50. edycję wygrał Tomasz Kuchar - ZDJĘCIA

Podczas tegorocznego Rajdu Barbórka na trasach pojawi się kilka naprawdę ciekawych aut, które w świcie motoryzacji uchodzą za legendy. Kibice będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy m.in. Fiata Abarth 131 Rally oraz Audi Quattro w wariancie grupy "B".

Akcja charytatywna

Ponadto w tym roku zostaną przeprowadzone akcje zbierania pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieci, w tym także 3-letniego Michała. Chłopiec wciąż musi przechodzić operacje (przeszedł ich już 10), jednak to wciąż za mało. Pomóc można m.in. licytując przejazd na fotelu pilota z Tomaszem Kucharem podczas Kryterium Asów na ul. Karowej. Dochód z aukcji zostanie przekazany na konto Michała Kucharskiego w Fundacji Serce Dziecka (KRS000026664, OPP), a pieniądze umożliwią zrealizowanie operacji w Hospital Medical Center w Cincinnati (USA), której koszt wynosi 115 000 dolarów.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: