SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news RAJD DAKAR 2013: Wypadek Krzysztofa Hołowczyca - WIDEO

RAJD DAKAR 2013: Wypadek Krzysztofa Hołowczyca - WIDEO

08.01.2013, godz. 13:06
Krzysztof Hołowczyc na trasie Rajdu Dakar 2013
foto:

Rajd Dakar 2013 zakończył się nieszczęśliwie dla Krzysztofa Hołowczyca. Kierowca trafił do szpitala z powodu wypadku, do którego doszło na trasie 3. etapu rajdu. Polak przez połamane żebra i uraz kręgosłupa wycofał się z trwającej tegorocznej edycji.

Na oficjalnym kanale YouTube Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych opublikowany został film przedstawiający wypadek Krzysztofa Hołowczyca. Do zdarzenia doszło na 40. kilometrze odcinka z Pisco do Nazca. Samochód prowadzony przez "Hołka" przy dużej prędkości spadł z 2-3 metrowego uskoku.

Dla Hołowczyca trwający właśnie Rajd Dakar był ósmym startem w tym prestiżowym wyścigu. Polak z powodu poniesionych urazów w wypadku wycofał się z rywalizacji.

>>> Hołowczyc miał WYPADEK. Wjechał skuterem w BMW - dostał MANDAT <<<

"Dzisiaj przeprowadzone zostaną dodatkowe badania i ustalona zostanie koncepcja leczenia polskiego kierowcy. Prawdopodobnie zostanie on kilka dni w szpitalu w Limie, a następnie będzie przewieziony do Polski. Hołowczyc wczoraj późnym wieczorem, po otrzymaniu środków przeciwbólowych, czuł się w miarę dobrze" - napisał na portalu społecznościowym Facebook menadżer Hołowczyca.

WIDEO - wypadek Krzysztofa Hołowczyca w Rajdzie Dakar 2013

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: