SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rajd Polski 2014: oto biało-czerwony Ford Fiesta RS WRC Roberta Kubicy

Rajd Polski 2014: oto biało-czerwony Ford Fiesta RS WRC Roberta Kubicy

24.06.2014, godz. 23:29
Ford Fiesta RS WRC Roberta Kubicy na Rajd Polski 2014
Ford Fiesta RS WRC foto: Super Express

Kibice rajdów odliczają godziny od rozpoczynającego się w czwartek Rajdu Polski. Tymczasem Robert Kubica (30 l.), dla którego w okolice Mikołajek wybiorą się tłumy fanów, też chciał coś zrobić dla rzesz swoich miłośników i... odświeżył wygląd swojej Fiesty RS WRC, wybierając kolory od razu kojarzące się z Polską.

Auto Roberta ma teraz wyraźne akcenty biało-czerwone, a nie jak do tej pory czerwono-niebiesko-białe. Biały Ford Fiesta Kubicy (silnik o pojemność 1600 cm3 rozwija moc 300 KM) z czerwonymi dodatkami wygląda świetnie. Kubica przyznaje, że bardzo chciał, by właśnie przed Rajdem Polski jego samochód mocno nawiązywał do miejsca, w którym rozgrywana będzie impreza.

Sprawdź też: Rajd Polski 2014: start w Mikołajkach, 24 odcinki specjalne, bilety od 35 zł

- Ponieważ jest to mój domowy rajd, pomyślałem, że miłoby było pokazać moją fiestę WRC w barwach narodowych i tak postanowiliśmy zrobić. Razem z naszymi partnerami stworzyliśmy wyjątkowy projekt na ten jeden, specjalny rajd - opowiada Kubica, który od kilku dni zapoznaje się już z odcinkami specjalnymi. Jak sam mówi, mazurskich tras... wcale nie zna.

- Będzie to dla mnie nowy rajd, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi - przyznaje Robert. - Co prawda wystartowałem w Rajdzie Polski w zeszłym roku, ale w tym roku nie przejadę stu metrów po takiej samej drodze, więc do startu podejdę tak samo, jak do innych rajdów.

Sprawdź: Rajd Polski: fakty i ciekawostki o jednej z najstarszych imprez rajdowych

Dla Kubicy i jego pilota Macieja Szczepaniaka najważniejsza poza sprawdzeniem się w kolejnych zawodach cyklu WRC będzie szansa spotkania tysięcy polskich fanów.

- Występ w moim kraju będzie czymś specjalnym. Myślę, że będzie dużo polskich kibiców, jest u nas wielu fanów rajdów. To będzie jedna z najważniejszych sportowych imprez w naszym kraju - zapowiada Robert.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: