SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rajd Polski 2014: start w Mikołajkach, 24 odcinki specjalne, bilety od 35 zł

Rajd Polski 2014: start w Mikołajkach, 24 odcinki specjalne, bilety od 35 zł

25.06.2014, godz. 00:22
Ford Fiesta R5, Maciej Oleksowicz
Ford Fiesta R5 foto: materiały prasowe

Wielkie rajdowe święto, jakim Rajd Polski 2014, rozpocznie się już w najbliższy czwartek (26.06. 2014 r.). To już 71. edycja tego rajdu, przy czym w tym roku do rywalizacji staną także światowej klasy kierowcy WRC. Atmosfera robi się coraz gorętsza, a emocji na pewno nie zabraknie.

71. edycja Rajdu Polski jest siódmą eliminacją w rajdowych mistrzostwach świata. Ostatni raz impreza tej rangi miała miejsce w Polsce w 2009 roku. W tegorocznych rozgrywkach na liście uczestników znalazło się 71 kierowców, startujących pojazdami różnych kategorii, przy czym 15 z nich stanie do walki za kierownicami aut WRC.

Zobacz też: Robert Kubica na Rajd Polski przemalował rajdówkę w biało-czerwone barwy

Rajd Polski składa się z 24 odcinków specjalnych (w tym 21 będzie rozgrywanych na nawierzchni szutrowej). Trasy liczą łącznie długość 362,48 kilometrów, a cały dystans wynosi 1 671,34 km. Rekonesans zawodników potrwa już do środy (25 czerwca) do godziny 20. Oficjalna ceremonia startu rajdu odbędzie się w czwartek o godzinie 15:30 na Rynku w Mikołajkach (województwo warmińsko-mazurskie). Część zmagań będzie miała miejsce na terytorium Litwy, co powinno urozmaicić widowisko. Rajdowe trasy przebiegają w okolicy Mikołajek oraz Druskiennik (Litwa).

Sprawdź: Rajd Polski: fakty i ciekawostki o jednej z najstarszych imprez rajdowych

Swoje umiejętności na trasach zaprezentują takie sławy jak m.in. Robert Kubica, Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Mikko Hirvonen, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Oleksowicz, czy Thierry Neuville. Impreza potrwa od 26 do 29 czerwca. Ceny biletów zaczynają się od 35 zł w Polsce i od 40 LT na Litwie. Bilety można nabyć na stronie www.rajdpolski.pl, a szczegóły rywalizacji można śledzić pod adresem www.wrc.com.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: