Rajd Polski 2014: wygrał Sebastien Ogier w Volkswagenie Polo R WRC - WYNIKI

2014-06-29 21:32

71. Rajd Polski stanowiący siódmą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata FIA dobiegł końca. Po czterech dniach rywalizacji zwycięzcą rajdu został Sebastien Ogier jadący VW Polo R WRC, który zacięcie walczył z Andreasem Mikkelsenem. Polscy kierowcy niestety nie mieli zbyt dużo szczęścia. Robert Kubica ostatecznie zajął w klasyfikacji generalnej 20. miejsce.

W dniach 26-29 czerwca rozegrany został 71. Rajd Polski. Areną zmagań najlepszych kierowców świata były szutrowe odcinki specjalne zlokalizowane na Mazurach oraz w okolicach litewskich Druskiennik.

Od początku na trasach dominowali Sebastian Ogier broniący tytułu Mistrza Swiata i Andreas Mikkelsen (obydwaj jadący Volkswagenami Polo R WRC). Obaj kierowcy co chwilę zmieniali się na prowadzeniu, ale ostatecznie to doświadczony Francuz stanął na najwyższym stopniu podium. Dzięki tej wygranej Ogier umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej WRC. Trzeci był wicemistrz świata Thierry Neuville jadący w Hyundaiu i20 WRC.

Zobacz: Robert Kubica dachował na Rajdzie Polski! Zobacz jak koziołkował - WIDEO

Robert Kubica ukończył rajd na 20. miejscu. Do 17. odcinka specjalnego krakowianin zajmował wysokie 6. miejsce. Niestety urwane koło i uszkodzone zawieszenie na odcinku specjalnym w Starych Juchach, uniemożliwiły Kubicy dalszą jazdę. W niedzielę dzięki mechanikom Polak wrócił na trasę i notował świetne wyniki. Łącznie w całym rajdzie Kubica trzy razy stawał na podium poszczególnych oesów.

Sprawdź też: Rajd Polski 2014. Krzysztof Hołowczyc dachował - mamy WIDEO z wypadku

Najlepszym polskim kierowcą okazał się podczas Rajdu Polski Jarosław Kołtun jadący Fordem Fiestą R5 - zajął 18. pozycję w klasyfikacji generalnej, w tym 8. w swojej klasie RC2. Kolejny Polak 21-letni Hubert Ptaszek (Ford Fiesta S2000) uplasował się na 21. pozycji (9. w RC2). Inni polscy kierowcy nie mieli już tyle szczęścia. Zarówno Krzysztof Hołowczyc jak i Michał Sołowow (startujący w klasie WRC) przez poważne dachowanie wypadli z rywalizacji. Maciej Oleksowicz jadący Fordem Fiestą R5 przez awarię silnika musiał się wycofać.