SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Red Bull 111 Megawatt - ekstremalny wyścig w Kopalni PGE w Bełchatowie

Red Bull 111 Megawatt - ekstremalny wyścig w Kopalni PGE w Bełchatowie

11.08.2017, godz. 09:52
Tadek Błażusiak
Tadek Błażusiak foto: materiały prasowe

Światowej rangi zawody motocyklowe i jednocześnie mega widowisko dla publiczności. Już w dniach 9-10 września w miejscowości Kleszczów koło Bełchatowa odbędzie się na terenie Kopalni PGE w Bełchatowie 4. edycja Red Bull 111 Megawatt. Najlepsi zawodnicy enduro będą rywalizować na specjalnie utworzonych torach "księżycowego" krajobrazu kopalni.

Podczas ekstremalnych wyścigów Red Bull 111 Megawatt, zawodnicy pokonują specjalnie zaprojektowaną trasę, składającą się z naturalnych i sztucznych przeszkód (kamieni, opon, drewnianych bali, mega rur). Oprócz technicznych sekcji, uczestnicy penetrują na motocyklach także teren kopalni.

W zawodach ramię w ramię z amatorami startują najlepsi riderzy na świecie, m.in. Jonny Walker – Brytyjczyk, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium polskich zawodów. - Start w tych zawodach jest niesamowity. Jestem zawsze pod wrażeniem polskiej publiczności, która tak licznie nam dopinguje. Doceniam też miejsce, które tu macie – ten teren jest ogromny, rywalizuję na całym świecie i nigdzie indziej nie spotkałem się z taką lokalizacją - mówi Jonny Walker.

Na imprezie nie zabraknie też Tadeusza Błażusiaka. Najlepszy zawodnik w historii enduro w grudniu zakończył swoją karierę. Nie oznacza to jednak, że na imprezie, której jest gospodarzem, będzie próżnował – Tadek wcieli się w rolę dziennikarza i będzie towarzyszył zawodnikom na trasie, relacjonując ich zmagania. To oznacza, że będzie jeszcze bliżej swoich fanów. Podobnej funkcji podjął się już w tym roku podczas innych przystanków światowej serii hard enduro m.in. w Rumunii i Austrii, zyskując miano najszybszego reportera na świecie.

Do tegorocznej edycji Red Bull 111 Megawatt może przystąpić nawet 1200 zawodników. Pierwsza pula miejsc zapełniona została w rekordowe 12 minut. Zapisy prowadzone są poprzez stronę zawodów: www.redbull.pl/111megawatt.

Zawody objęte zostały patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Wstęp dla publiczności jest darmowy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: