SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rekord gliwickiej fabryki Opla - 200 tys. wyprodukowanych aut w ciągu roku

Rekord gliwickiej fabryki Opla - 200 tys. wyprodukowanych aut w ciągu roku

22.12.2016, godz. 08:44
Opel Astra
Opel Astra foto: Opel

Gliwicki zakład General Motors Manufacturing Poland ma powody do satysfakcji. 2016 rok jeszcze nie dobiegł końca, a już jest rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych aut - z linii produkcyjnej zakładu zjechało 200 000 samochodów.

Jubileuszowym 200 000 samochodem zbudowanym w tym roku w gliwickich zakładach jest 5-drzwiowy Opel Astra w kolorze czerwonym, z silnikiem1.6 litra Turbo o mocy 200 KM.

– To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku – mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard. – Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie – dodaje Andrzej Korpak.

Przeczytaj: Opel Astra z Polski to europejski hit sprzedaży!

Produkowany w Polsce Opel Astra cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki. Model ten ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu. Od debiutu rynkowego producent zebrał ponad 320 000 zamówień na kompaktową Astrę w wersjach hatchback oraz Sports Tourer. W samej Polsce łącznie w okresie od stycznia do listopada 2016 zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: