SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rekordowa sprzedaż Porsche w Polsce! Nasi rodacy są coraz bogatsi?

Rekordowa sprzedaż Porsche w Polsce! Nasi rodacy są coraz bogatsi?

07.07.2014, godz. 13:18
Porsche Macan
foto: EAST NEWS

Porsche ma prawdziwe powody do zadowolenia, bowiem w pierwszym półroczu 2014 roku sprzedało w Polsce aż 408 samochodów. Tym samym sprzedaż niemieckiej marki osiągnęła imponujący wzrost o 78 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Czy oznacza to, że Polacy mają coraz więcej pieniędzy?

Porsche podkreśla, że świetny wynik to efekt nie tylko okienka podatkowego w pierwszym kwartale br., ale również wprowadzenia zupełnie nowego modelu Macan i odświeżonej Panamery. Najnowszy SUV niemieckiej marki znalazł w badanym okresie 68 nabywców. Jeszcze lepiej sprzedawało się Cayenne, których zarejestrowano aż 192 (wzrost o 47,7 proc.). Dobrym wynikiem może pochwalić się również Panamera, z liczbą 70 sprzedanych egzemplarzy.

Przeczytaj też: Marcin Gortat jeździ w Polsce limuzyną Porsche Panamera S E-Hybrid - ZDJĘCIA

Tak dobre wyniki spowodowały wzrost udziału Porsche w polskim rynku samochodów premium do 2,43 proc. z dotychczasowych 1,84 proc. Warto wspomnieć, że niemiecka marka niedawno wprowadziła sztywne cenniki w złotówkach, dzięki czemu ceny nowych Porsche nie ulegają wpływowni wahań kursu euro.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: