SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rekordowa popularność targów Motor Show Poznań 2014

Rekordowa popularność targów Motor Show Poznań 2014

31.03.2014, godz. 12:19
Motor Show Poznań 2014
foto: materiały prasowe

Poziom tegorocznych targów Motor Show Poznań był wyjątkowo wysoki, a sama impreza przyciągnęło blisko 100 tysięcy zwiedzających. Organizatorom udało się usatysfakcjonować ciekawskich fanów motoryzacji, bo podczas wydarzenia nie brakowało zarówno bogato wyposażonych stoisk, jak i dodatkowych atrakcji.

Cztery targowe dni, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń przeszły do historii. Od 27 do 30 marca Poznań stał się stolicą miłośników jedno- i dwuśladów, maszyn o potężnej mocy i urzekającym designie. Nie zabrakło również pięknych kobiet, których urok osobisty nie przyćmiewał, ale podkreślał sylwetki premierowych modeli samochodów, motocykli i camperów.

Motor Show Poznań 2014 w liczbach

Tegoroczna edycja przyciągnęła 200 wystawców, którzy wyraźnie zaangażowali się w przygotowanie stoisk oraz toczących się na nich atrakcji. Łącznie zagospodarowano 10 pawilonów oraz teren zewnętrzny, czyli około 50 000 mkw. powierzchni wystawienniczej. To sprawiło, że poznańska impreza zarówno w skali kraju, jak i Europy Środkowo-Wschodniej nie ma sobie równych.

Zobacz: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Emocjonujące okazują się także statystyki dotyczące zwiedzających. W tym roku Targi Motor Show Poznań odwiedziło dokładnie 96 013 osób. Poza tym, wydarzeniu przyglądały się media z całego kraju oraz zagranicy, reprezentowane przez kilkuset akredytowanych dziennikarzy.

Największy Salon Samochodowy w Polsce

Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują największe wydarzenie w naszym kraju, skupiające zarówno profesjonalistów, jak i miłośników motoryzacji. Tegoroczne Motor Show zaprezentowało silną pozycję branżowych liderów. W Poznaniu miały miejsce ważne polskie premiery: Porsche Macan, Mercedes Klasy S Coupe, Golf Sportsvan, Infiniti Q50, Jeep Cheronee, Nissan Note, Rolls-Royce Wraith. Emocje wzbudziły również: jedyna w Polsce Alfa Romeo 4C, Volkswagen XL1, Maserati Ghibli czy hybryda Kia Provo.

Mocny Salon Motocyklowy

Niezwykle imponująco zaprezentował się tegoroczny Salon Motocyklowy, który w stosunku do ubiegłego roku podwoił swoją objętość. Za sukces potraktować można obecność Harleya-Davidsona z globalnym stoiskiem. Imponująco prezentowało się również stoisko BMW oraz Romet. Pozytywnym zaskoczeniem dla wielu zwiedzających było stoisko Piaggio, Vespa, Gilera a także możliwość podziwiania amerykańskiej legendy – motocykli Indian. Wśród wystawców pojawili się również ASP Group, Triumph, Modeka, KTM, Yamacha, Lidor, Kaliński, Ruady Śrem, Parts Europe, Junak, ATV Sweden.

Sprawdź też: Piękne dziewczyny na targach Motor Show Poznań 2014

Wielka wystawa Caravaningowa

Caravaning, to nie tylko biznes, ale również sposób na życie. Zlokalizowana w pawilonie nr 3 ekspozycja cieszyła się niebywałym powodzeniem, nie tylko wśród uczestników Zlotu Caravaningowego. Udział targów Motor Show Poznań w popularyzowaniu domów na kółkach jest coraz większy, tym bardziej cieszy fakt, że pomysł wspiera coraz liczniejsze grono wystawców. W tym roku pojawili się bowiem przedstawiciele firm: Balcamp, S-Camp, Romer, Buskamper, Europa Pampers, Polcamp, Caravan, Easy Amper, Wadowscy, Hobby, Elcamp, 2N Everpol, CarGo, Camel Camp, Mika, Truma, Smolicz i Meva-Pol.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: