SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rekordy sprzedaży! Jakie auta wybierali Polacy w styczniu?

Rekordy sprzedaży! Jakie auta wybierali Polacy w styczniu?

17.02.2017, godz. 14:47
Opel Astra 1.6 Turbo 200 KM Elite
Opel Astra 1.6 Turbo 200 KM Elite foto: SuperAuto24.pl

Początek roku to okres polowania na okazje cenowe i szturmowania salonów w ramach wyprzedaży rocznika. Nic więc dziwnego, że styczeń 2017 okazał się rekordowy pod względem sprzedaży!

W styczniu 2017 roku na polskie drogi wyjechało 41 934 egzemplarzy nowych samochodów osobowych oraz dostawczych. Taki wynik pozwala stwierdzić, że był to najlepszy styczeń od 10 lat.

Zobacz też: Polacy pobili rekord w sprowadzaniu aut!

Jak zwykle na zakup najczęściej decydowali się klienci instytucjonalni. Firmy kupiły nieco ponad 58% aut zarejestrowanych w styczniu. Dzięki temu na przedzie stawki utrzymuje się Skoda (13,8% udziału w rynku), tuż za nią znajdziemy Toyotę (12,9%) oraz Volkswagena (10,2% udziału). Poza podium znalazł się Opel, lecz i tak wyprzedził Forda oraz Kię.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku klientów indywidualnych, którzy zarejestrowali nieco ponad 17 200 egzemplarzy. Najczęściej wyjeżdżają oni nowymi pojazdami z salonów Toyoty oraz Opla. Trzecie miejsce w tym zestawieniu ma Skoda, za czeskim producentem wylądował Volkswagen przed Kią. Pod względem modeli liderami pozostają Opel Astra, Toyota Yaris i Skoda Fabia.

Testowaliśmy: Opel Astra 1.6 Turbo Elite: pozornie zwyczajny kompakt

W styczniu sprzedano tylko 20 samochodów elektrycznych lub ładowanych „z kabla”. Klasyczne hybrydy za to ostro pną się w górę i zyskały ponad 1450 właścicieli.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: