SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Renault Clio będzie można wypożyczyć na minuty!

Renault Clio będzie można wypożyczyć na minuty!

29.05.2017, godz. 15:39
Renault Clio w systemie Traficar
Renault Clio w systemie Traficar foto: Traficar

Już od pierwszego czerwca na ulicach Warszawy pojawi się flota srebrnych Renault Clio z logo Traficar na boku. Będzie je można wypożyczyć na minuty i zostawić w dowolnym miejscu na terenie miasta. Podobny system wystartował już wcześniej w Krakowie.

System obejmuje Śródmieście, Żoliborz, Wolę, Ochotę, Mokotów, Pragę Północ i Pragę Południe. Wraz z uruchomieniem usługi mieszkańcy stolicy otrzymają nową, wygodną alternatywę transportu w postaci samochodów, które będą mogli wypożyczać na minuty. Renault Clio będzie można zdobyć w dowolnym miejscu na terenie miasta i oddać je w wybranym przez siebie punkcie, w granicach działania systemu. Do dyspozycji użytkowników będzie 300 samochodów.

Pisaliśmy o: Car sharing wystartował w Krakowie

Firma Traficar zamówiła łącznie 1000 pojazdów, które do końca roku mają wyjechać na ulice Warszawy. Jeśli projekt okaże się sukcesem, Traficar rozszerzy swoje usługi nie tylko na tereny stolicy, ale i inne miasta. Partnerem przedsięwzięcia są stacje Orlen, gdzie będzie można wypożyczyć auto.

Idea carsharingu zdobywa coraz większą popularność z racji niskich kosztów. Użytkownicy nie płacą za paliwo, ubezpieczenie czy miejsca parkingowe. W Krakowie w ciągu ośmiu miesięcy system doczekał się 15 000 kierowców!

Jak działa Traficar?

Po zarejestrowaniu swojego prawa jazdy i pobraniu aplikacji znajdujemy na mapie miasta samochód i rezerwujemy go. Na dotarcie do niego mamy 15 minut. Otwarcie zamka wymaga zeskanowania kodu QR. Kluczyki znajdują się w aucie.

Ceny są identyczne zarówno w Krakowie jak i Warszawie. Kilometr to koszt 80 groszy, minuta jazdy to 50 groszy, a minuta postoju tylko 10 groszy. Gdy dojedziemy na miejsce, parkujemy zgodnie z przepisami i zamykamy Clio telefonem.

Renault Clio, które wyjadą na ulicę stolicy, to auta z 16-calowymi felgami i benzynowym silnikiem o mocy 90 koni mechanicznych. Mają też 7-calowy ekran multimediów oraz system Bluetooth oraz mocowania fotelików dla dzieci ISOFIX.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: