SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Renault Clio R.S. 16 – kiedy oficjalna decyzja?

Renault Clio R.S. 16 – kiedy oficjalna decyzja?

03.10.2016, godz. 16:09
Renault Clio R.S. 16
Renault Clio R.S. 16 foto: Renault

Renault Clio R.S 16 ma potencjał do bycia najlepszym, najbardziej szalonym i pożądanym hot-hatchem Renault od czasów auta z silnikiem V6. Na razie jednak jego przyszłość nie jest znana.

Samochód koncepcyjny zobaczyliśmy w okolicach maja. Główną atrakcją jest montaż pod maską silnika z większego Megane RS275 Trophy R o pojemności dwóch litrów wspomaganego turbosprężarką. Megane w tym wydaniu jest (a raczej, niestety, było) jednym z najlepszych samochodów na rynku.

TOP 10 hot-hatchy - najgorętsze kompakty na polskim rynku

Układ napędowy zmieniłby Clio w prawdziwego potwora. Obecnie najmocniejsza wersja miejskiego malucha to R.S. Trophy z mocą 220 koni (z silnika 1.6), która choć potrafi odnaleźć się w ciasnych zakrętach, oferowana jest wyłącznie z automatyczną skrzynią EDC.

Jak twierdzi szef RenaultSport, Patrice Ratti, ciągle sprawdzane są pewne rzeczy dotyczące homologacji, a ostateczna decyzja to kwestia kilku tygodni.

Prototyp Clio R.S 16 pojawił się niedawno obok konceptu Alpine. Najwięcej nadziei daje jednak reklama, którą przygotowało Renault. Wszystko wskazuje więc, że do premiery jest już bliżej niż dalej.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: