SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Renault i Dacia biją rekordy sprzedaży w Polsce! Najlepsze wyniki od 1998 roku

Renault i Dacia biją rekordy sprzedaży w Polsce! Najlepsze wyniki od 1998 roku

04.07.2014, godz. 12:03
Dacia Duster
Dacia Duster foto: Dacia

Renault i Dacia mają prawdziwe powody do zadowolenia. W czerwcu 2014 roku ich udział w polskim rynku był najlepszy od 1998 roku. Na koniec czerwca Francuzi osiągnęli drugie miejsce w kategorii samochodów dostawczych i szóste w ogólnej sprzedaży aut dostawczych i osobowych. Przy okazji Dacia Duster znalazła się na 6. miejscu w kategorii najlepiej sprzedających się modeli w Polsce.

W czerwcu 2014 roku, porównując do analogicznego okresu w zeszłym roku, polski rynek samochodów osobowych i dostawczych osiągnął 0,9 proc. wzrostu. Renault sprzedało w ubiegłym miesiącu 2238 egzemplarzy (+ 15,4 proc.), a Dacia 1453 egz. o (+ 12,8 proc.). Łączny wzrost sprzedaży aut Renault i Dacia w polskim  rynku wyniósł w czerwcu 12,7 proc.

Przeczytaj też: Nowe Renault Trafic trzecia generacja w szczegółach - GALERIA + WIDEO

Na szóstym miejscu w rankingu top 10 najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce znalazła się Dacia Duster, ze sprzedanymi 703 autami. Oznacza to przeszło dwukrotnie większe zainteresowanie, niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

Liderem w gamie Renault jest od dłuższego czasu Clio (617 szt.), dobrze sprzedaje się też Captur (315 szt.). Renault Master zwyciężyło w czerwcu w kategorii wszystkich samochodów dostawczych do 6 to, z wynikiem 531 sprzedanych sztuk.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: