SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news ReRendezvous - kultowa scena teraz z Fordem Mustangiem!

ReRendezvous - kultowa scena teraz z Fordem Mustangiem!

07.05.2017, godz. 10:00

W kultowym filmie uwielbianym przez wszystkich fanów motoryzacji, kierowca pędzi ulicami Paryża, aby zdążyć na umówioną randkę. Z okazji czterdziestej rocznicy nakręcenia oryginalnej, trwającej 9 minut krótkometrażowej produkcji „C’était un Rendez-Vous”, Ford zaprezentował nową wersję tego obrazu z Mustangiem, widokiem 360 stopni oraz technologią wirtualnej rzeczywistości.

Oryginalny film stworzony w 1976 roku przez francuskiego filmowca Claude’a Lelouch ukazuje odważny przejazd samochodu przez Paryż we wczesnych godzinach porannych. W nowym spojrzeniu na to kultowe dzieło gwiazdą jest Ford Mustang.

Zobacz też: Mustang to najlepiej sprzedające się auto sportowe w Polsce

Podąża on podobną trasą, mijając takie zabytki, jak Arc de Triomphe, Bazylika Sacré Cœur czy Montmarte. W remake’u kierowcą jest jednak kobieta. Dużym wyzwaniem dla filmowców było dokładne odzwierciedlenie oryginalnej trasy przejazdu, ponieważ niektóre drogi już nie istnieją.

Oryginalna produkcja stała się kultowa z racji jednego, ciągłego ujęcia oraz swojego nielegalnego charakteru. Claude’a Lelouch ignoruje czerwone światła i przemyka na milimetry ciasnymi uliczkami. W centrum miasta osiąga nawet 140 kilometrów na godzinę. Choć pędzącego samochodu nigdy nie widać, ścieżka dźwiękowa podłożona jest z Ferrari 275 GTB, a Lelouch gnał przez Paryż w swoim prywatnym Mercedesem 450SEL 6.9. Później za swoje wyczyny Claude stracił prawo jazdy.

Kultową produkcję można obejrzeć poniżej.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: