SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rewolucja w Poznaniu. Ulice zamienią się w ścieżki rowerowe

Rewolucja w Poznaniu. Ulice zamienią się w ścieżki rowerowe

05.05.2016, godz. 16:31
ścieżka rowerowa
foto: EAST NEWS

Zmotoryzowani mieszkańcy Poznania będą musieli przesiąść się na rowery, aby uniknąć korków. Lokalne władze planują drastyczne ograniczenia prędkości w centrum miasta, a także przebudowę niektórych ulic na węższe, żeby było więcej miejsca na ścieżki rowerowe.

"Rzeczpospolita" donosi, że ścisłe centrum Poznania ma zamienić się w strefę , "Tempo 30". Wiele ulic ma też zostać przebudowanych na chodniki i ścieżki rowerowe. Władze uważają, że jeden pas ruchu będzie dla kierowców wystarczający.

Zobacz też: Dziewczyny na targach Motor Show Poznań 2016 - nasza GALERIA

Jako pocieszenie dla kierowców, podaje się informację o tym, że centrum Poznania ma zyskać dodatkowe miejsca parkingowe. Władze Poznania planują ograniczyć liczbę pojazdów w centrum miasta. Kolejne pomysły, które mają doprowadzić do upłynnienia ruchu to wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych i ustawienie sygnalizacji świetlnej tak, aby preferowała tramwaje i pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżące po buspasach. Przedstawiciele władz miasta powołują się na przykład Gdańska, gdzie zastosowano już podobne rozwiązania.

Zobacz też: Motocykle na Motor Show Poznań 2016 - nasza DUŻA GALERIA

Samorządy czekają także na zmiany w przepisach umożliwiające wprowadzanie władzom miast możliwości pobierania opłat za wjazd samochodem do centrum. Z informacji podanych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa "nie toczą się prace nad zmianą przepisów w kierunku umożliwienia samorządom pobierania opłat za wjazd do centrum miasta".

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: