SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Robert Kubica powraca na tor!

Robert Kubica powraca na tor!

16.09.2016, godz. 12:40
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica foto: EAST NEWS

Kierowca z Krakowa nie rezygnuje ze współzawodnictwa w sportach motorowych. Robert Kubica zasiądzie za kierownicą Renault podczas wyścigów na torze Spa 24 i 25 września!

Nie trzeba chyba przypominać, że Robert Kubica podczas swojej przygody z Formułą 1 właśnie dzięki Renault pojawiał się na podium trzykrotnie. Poważny wypadek i długa rehabilitacja zakończyły jednak na jakiś czas jego rywalizację sportową.

Po romansie z rajdami samochodowymi Robert Kubica ścigał się w 12-godzinnym wyścigu na torze Mugello. Zajął trzecie miejsce, lecz awaria zawieszenia wykluczyła go z rywalizacji.

Zobacz też: Renault Clio R.S. po liftingu - znamy CENY hot hatcha

Teraz Kubica będzie ścigał się w serii Renault Trophy Sport razem z zespołem Duqueine Engineering. Jego partnerem będzie Christophe Hamon.

Renault Sport R.S. 01, za kierownicą którego siądzie Robert, ma silnik umieszczony centralnie. Jednostka generuje 550 koni mechanicznych i 600 niutonometrów.

Szybko poczułem się swobodnie za kółkiem R.S. 01 i nawet na tak krętym torze jak Ales cechy tego samochodu były od razu widoczne, zwłaszcza moc hamowania generowana przez tarcze wykonane z włókna węglowegol. Byłem pod wrażeniem tego, jak późno mogę zahamować przed zakrętem bez braku przechyłu, nawet kiedy wyciskasz najwięcej z przyczepności. – powiedział Robert Kubica.

Wyścig odbędzie się w dniach  24- 25 września. Transmisja będzie dostępna w internecie.

Źródło: Press Focus/x-news
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: