SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Robert Kubica za kierownicą Porsche 911 GT3 R!

Robert Kubica za kierownicą Porsche 911 GT3 R!

14.12.2016, godz. 13:50
Robert Kubica
Robert Kubica foto: DPPI/RENAULTSPORT

Robert Kubica ponownie zaskakuje. Po krótkiej przygodzie z Renault R.S. 01 oraz testach samochodów długodystansowych w Bahrajnie, polski kierowca zawitał do słonecznej Hiszpanii, gdzie poprowadził ekstremalne Porsche 911.

Oczywiście, jak to w przypadku Roberta, trudno potwierdzić jakiekolwiek informacje na temat jego planów. Można jednak wysnuć wniosek, że Polak jest bardzo zainteresowany powrotem na tor. Ostatnio nawet zawitał na torze Adria, gdzie prowadził sportowego Seata Leona, startując w wyścigu długodystansowym.

Zobacz też: Robert Kubica bije rekordy w Bahrajnie

Teraz Kubica testował niemiecki samochód w ramach współpracy z zespołami Olimp Racing oraz Forsch Racing by Lukas Motorsport. Przygotowują się one do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Miejscem treningów był tor Catalunya.

To właśnie na tym torze Kubica ścigał się czterokrotnie w ramach Formuły 1, dwukrotnie zajął tam czwarte miejsce. Nie wiadomo nic o sportowych planach kierowcy. Forsch Racing ma już komplet kierowców, Olimp Racing na chwilę obecną potwierdził trzy nazwiska.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: