SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Robert Lewandowski za kierownicą najszybszych Mercedesów AMG! - GALERIA

Robert Lewandowski za kierownicą najszybszych Mercedesów AMG! - GALERIA

28.05.2014, godz. 14:48
Robert Lewandowski na AMG Driving Academy
foto: Mercedes

W maju tego roku Mercedes po raz kolejny zorganizował szkolenie pod tytułem AMG Driving Academy. Gościem specjalnym był Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec niemieckiej Bundesligi miał okazję zasiąść za sterami najmocniejszych samochodów niemieckiej marki.

AMG Driving Academy jest cyklem szkoleń doskonalenia umiejętności prowadzenia samochodu. Podczas imprezy kierowcy uczą się zasad zarówno bezpiecznej, jak i sportowej jazdy. Absolwenci takiego szkolenia mogą się pochwalić najwyższymi umiejętnościami prowadzenia sportowych samochodów.

Robert Lewandowski wziął udział w krótkim wykładzie teoretycznym i zajęciach praktycznych na torze Kielce. Program szkolenia obejmował między innymi: hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, slalom, próbę sprawnościową na pętli kartingowej i pilotowany przejazd na dużej pętli.

Przeczytaj też: Robert Lewandowski o Ferrari F12 Berlinetta: Ciężko na nie zapracowałem - GALERIA

- Jeden dzień intensywnego szkolenia potrafi zmienić myślenie o szybkiej jeździe i pozwala naprawdę zintegrować się z samochodem. Szczególnie przypadł mi do gustu A 45 AMG - jest bardzo zwinny, a dzięki napędowi na obie osie ma niesamowitą przyczepność - powiedział Robert Lewandowski.

Szkolenia na torze Kielce nie były pierwszym kontaktem Lewandowskiego z samochodami Mercedes AMG. Wcześniej piłkarz jeździł między innymi modelem CL63 AMG, a na co dzień współpracuje z autoryzowanym dilerem Mercedes-Benz Auto Idea.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: