SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rowan Atkinson znany jako Jaś Fasola NAPRAWIŁ McLarena F1 rozbitego w 2011 roku - FOTO

Rowan Atkinson znany jako Jaś Fasola NAPRAWIŁ McLarena F1 rozbitego w 2011 roku - FOTO

09.02.2013, godz. 19:58
Rowan Atkinson, McLaren F1
foto:

Rowan Atkinson znów może szarżować swoim supersportowym McLarenem F1. Znany z roli Jasia Fasoli brytyjski aktor, który półtora roku temu rozbił swój kolekcjonerski wóz, odebrał go z naprawy.

Jeden z najzamożniejszych komików na świecie, w 2011 roku pędził swoim McLarenem F1 drogą między Haddon a Peterborough w Wielkiej Brytanii. Na śliskiej drodze Atkinson stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a potem musiał uciekać z płonącego pojazdu. W zdarzeniu doznał tylko niegroźnych obrażeń ramienia.

Służby ratunkowe bardzo szybko zjawiły się na miejscu wypadku i ugasiły palące auto. Wydawało się, że po wypadku superpojazd trafił na złom. Okazuje się jednak, że McLaren wcale nie został spisany na straty. Ubezpieczyciel uznał, że szkoda nie była całkowita, i bezpieczniej dla budżetu będzie naprawić rozbitka, niż wypłacić za niego ogromną sumę odszkodowania. Rekompensata musiałaby wynieść w przeliczeniu 17 milionów złotych, a tak wóz został naprawiany zaledwie za 4 miliony złotych.

I tak Rowan Atkinson znów może cieszyć się ze swojego kolekcjonerskiego cacka. Ogromna wartość McLarena F1 wynika z jego unikalności. Produkowany w latach 1994-1998 wóz nafaszerowany technologiami przeniesionymi z Formuły 1, powstał zaledwie w liczbie 100 sztuk, w tym tylko 64 objęły odmiany uliczne. Auto napędza umieszczona centralnie jednostka o pojemności 6.1 litra V12, pochodząca od BMW, generująca 627 KM i 650 Nm. Osiągi to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3.2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 388 km/h, co do 2005 roku pozwalało dzierżyć McLarenowi miano najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: