SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A1: ruszył remont mostu w Mszanie

Autostrada A1: ruszył remont mostu w Mszanie

30.09.2013, godz. 12:08
Mszana - remont mostu na autostradzie A1
foto: Forum

Dobra wiadomość dla kierowców - właśnie ruszył remont mostu na autostradzie A1 w Mszanie. Pomimo dużych przeciwności losu i problemów z wykonawcami, ma on zostać oddany do użytku w maju 2014 roku. Do tego czasu budowlańcy muszą się uporać z całą masą usterek.

Problemy z mostem w Mszanie ciągną się już od jakiegoś czasu. Początkowo budowała go firma Alpine Bau, jednak zadanie to przerosło jej możliwości. Dodatkowo jej zdaniem GDDKiA wykazała się niekompetencją oraz marnowaniem pieniędzy, jakie zostały przyznane z budżetu na budowę obiektu. Obydwie strony spotkają się w sądzie, a Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał prace oraz nakazał wykonawcy naprawić popełnione błędy, jednak ten działał na zwłokę.

>>> Obwodnica Leżajska: pierwszy etap włączony do ruchu <<<

Po zerwaniu umowy z Alpine Bau przez GDDKiA, modernizacji mostu podjęła się firma Intercor, której inspektorzy wykryli większą ilość usterek niż początkowo się wydawało - doszło nawet do przesunięcia się elementów konstrukcyjnych mostu. Ponadto żeby oddać most do użytku budowlańcy muszą jeszcze położyć nawierzchnię, ustawić barierki oraz zamontować oświetlenie i znaki. To wszystko sprawia, że prace będą prowadzone jeszcze przez siedem miesięcy, a pierwsze pojazdy będą mogły pojechać bez objazdu w Mszanie w maju przyszłego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: