SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Rząd zmienia plany budowy dróg ekspresowych. Skorzysta na tym m.in. Kraków

Rząd zmienia plany budowy dróg ekspresowych. Skorzysta na tym m.in. Kraków

20.05.2016, godz. 12:03
budowa dróg, obwodnica Radomia, drogi
foto: FOTO SE

W czwartek 19 maja 2016 roku rząd przyjął projekt zmian w rozporządzeniu ws. sieci autostrad i dróg ekspresowych. Nowy program zawiera modyfikacje, a realizacja ich ma zmniejszyć m.in. obciążenie Krakowa ruchem tranzytowym i zwiększyć dostępność woj. warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa przygotowało program zmian w rozporządzeniu ws. sieci autostrad i dróg ekspresowych. Centrum Informacyjne Rządu (CIR) poinformowało w komunikacie, że w konsekwencji wprowadzonych zmian, długość autostrad i dróg ekspresowych ma wynieść odpowiednio około 2000 km i około 5650 km.

Zobacz: Przez ten przepis już 33,5 tys. kierowców straciło prawo jazdy

Zmiany wprowadzone przez rząd zakładają budowę odcinka drogi S16 pomiędzy Ełkiem a Białymstokiem, który będzie częścią międzynarodowego szlaku drogowego Via Carpatia. Dzięki temu zwiększy się dostępność wschodniej i południowej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Po wejściu w życie zmian planu budowy dróg, droga S52 na odcinku A4–S7 zostanie włączona do sieci dróg ekspresowych. Ma to zmniejszyć obciążenie Krakowa ruchem pojazdów ciężarowych, co poprawi bezpieczeństwo transportowe i wpłynie na jakość powietrza w Krakowie.

Rozporządzenie wejdzie w życie po 60 dniach od opublikowania go w Dzienniku Ustaw.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: