SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Sachs Race Challenge 2014: nasza relacja z imprezy na torze Słomczyn - ZDJĘCIA

Sachs Race Challenge 2014: nasza relacja z imprezy na torze Słomczyn - ZDJĘCIA

17.06.2014, godz. 13:26
Sachs Race Challenge 2014
foto: zdjęcia własne

Kilka dni temu na torze Słomczyn odbyła się impreza o nazwie Sachs Race Challenge 2014. Wydarzenie to było podziękowaniem dla warsztatów i mechaników, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesów niemieckiego koncernu ZF na polskim rynku. Goście mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach przygotowanych przez organizatora, które zapadną im w pamięci na długi czas.

Impreza Sachs Race Challenge 2014 odbyła się m.in. we Wrocławiu i Debrznie, a także na torze Słomczyn. Event ten miał na celu nagrodzenie warsztatów samochodowych i indywidualnych mechaników, którzy najbardziej zasłużyli się dla koncernu ZF, w tym także firmy Sachs, na polskim rynku.

SACHS Race Challenge 2014 to "następca" zeszłorocznej akcji SACHS Roadshow, skierowanej do pracowników branży warsztatowej. Co ciekawe, w tym roku organizatorzy nie ograniczyli się tylko do szkoleń, ale postawili także duży nacisk na rozrywkę. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w szkoleniu sprzedażowym, podczas którego mogli podszkolić swoje umiejętności z zakresu kontaktów z klientami, a także w szkoleniu technicznym, poruszającym kwestie m.in. elektrycznie wspomaganych układów kierowniczych. Dodatkowo firma ZF wystawiła stoisko swojego działu sportowego, na którym można było zobaczyć i wziąć do ręki m.in. warte 20 000 euro sprzęgło do Formuły 1 lub wyczynowe amortyzatory.

Zobacz też: Mazda MX-5 świętuje 25 lat: zlot 2014 polskich fanów na torze Jastrząb - GALERIA

Po części teoretycznej przyszła pora na wykorzystanie wiedzy w praktyce, w czym pomógł kilkuletni Volkswagen Golf, na którym prezentowano zalety omawianego wcześniej typu układu kierowniczego oraz sposoby jego obsługi w warunkach warsztatowych. Następnie odwiedzający zostali zabrani na przejażdżkę dwoma egzemplarzami Volkswagena Golfa, przy czym warto zaznaczyć iż jeden był wyposażony w sprawne zawieszenie, drugi zaś miał zamontowane wysłużone amortyzatory i sprężyny. To doświadczenie miało na celu uzmysłowienie pasażerom, jak wielka jest różnica pomiędzy pracą podwozi o różnym stopniu wyeksploatowania. Tak naprawdę ta część imprezy była jedynie wstępem do głównej atrakcji spotkania.

Jazda po torze rallycrossowym

Część rozrywkowa rozpoczęła się od wyczekiwanych przejazdów Mercedesami po torze rallycrossowym. Niemal 200-konny, benzynowy silnik, kubełkowy fotel, sportowa kierownica, szelkowe pasy bezpieczeństwa i brak kontroli trakcji sprawiały, że na zmiennej nawierzchni słomczyńskiego obiektu nietrudno było zaznać ekstremalnych doznań. To z pewnością była najciekawsza atrakcja tego dnia, a warto dodać, że kierowcy brali udział w kwalifikacjach i zawodach, co tylko podnosiło poziom adrenaliny we krwi. Ponadto, wszyscy goście imprezy brali udział w losowaniu specjalnej niespodzianki - przejazdu na prawym fotelu pełnokrwistej dakarowej ciężarówki, prowadzonej przez Grzegorza Barana. Trasa przejazdu prowadziła przez głębokie doły wypełnione błotem oraz atakujące samochód podczas jazdy dzikie chaszcze.

Podsumowując, Sachs Race Challenge 2014 na długo zapadnie w pamięci uczestników. Ciekawe atrakcje połączone z przydatnymi szkoleniami sprawiły, że trudno było się nudzić. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie równie ciekawa, aczkolwiek jak się dowiedzieliśmy od organizatorów, na rok 2015 szykowane są jeszcze ciekawsze niespodzianki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: