SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polski samochód elektryczny od Ursusa! Pojazd będzie produkowany w Lublinie

Polski samochód elektryczny od Ursusa! Pojazd będzie produkowany w Lublinie

08.09.2016, godz. 10:29
Mercedes C350 Plug-In Hybrid
foto: Mercedes

Dużo dzieje się w polskiej motoryzacji – jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o koncepcie Varsovia, a już teraz znana marka Ursus wychodzi o krok dalej. Projekt nowego samochodu jest już niemal gotowy, a plan biznesowy wydaje się niezwykle realny.

Prezes Ursusa, Karol Zarajczyk, podzielił się z mediami informacją o będącym na ukończeniu projekcie samochodu elektrycznego. Program jest związany z planami rządu dotyczącymi rozwoju elektromobilności. Dlaczego pojazd Ursusa ma – w teorii - największą szanse na sukces?

Zobacz też: Varsovia Concept – luksusowa limuzyna z Polski

Karol Zarajczyk zapowiedział, że samochód nie jest ani wyścigówką, ani też typowym autem osobowym. To pojazd dostawczy, który będzie mógł pełnić rozmaite role po odpowiednim przygotowaniu – mówimy o śmieciarce, tradycyjnym furgonie czy nawet wywrotce. Ładowność określono na wartość około jednej tony. Elektryczne rozwiązanie sprawdziłoby się np. w służbach oczyszczania miasta. Na chwilę nie znamy ceny, jednak Karol Zarajczyk twierdzi, że będzie ona konkurencyjna w stosunku do innych propozycji rynkowych.

Co więcej, Ursus zainwestował w jedną z największych w Polsce drukarek 3D. Inżynierowie potwierdzają, że przyszłość oparta będzie nie na stali czy aluminium, lecz na kompozytach.

Ursus bierze oczywiście pod uwagę budowę samochodu osobowego, są to jednak plany oddalone w czasie.

Premiera auta użytkowego produkcji Ursusa będzie miała miejsce 16 września. Wtedy też otwarta zostanie – ponownie – fabryka samochodów ciężarowych w Lublinie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: