SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Samochody dla rosyjskich medalistów olimpijskich. Premier Miedwiediew podarował sportowcom Mercedesy

Samochody dla rosyjskich medalistów olimpijskich. Premier Miedwiediew podarował sportowcom Mercedesy

28.02.2014, godz. 10:28
Dmitrij Miedwiediew, samochody Mercedes-Benz dla medalistów
foto: Mercedes-Benz

Rosyjski rząd doskonale wie, jak wynagrodzić trud sportowców zaciekle walczących o olimpijskie medale. Premier Dmitrij Miedwiediew każdemu medaliście igrzysk w Soczi przekazał luksusowego Mercedesa. Auta zostały wyselekcjonowane zgodzie z rangą zdobytego medalu.

Luksusowe SUV-y marki Mercedes-Benz, to największe nagrody rzeczowe jakie otrzymali rosyjscy medaliści olimpijscy z Soczi. Uroczyste wręczenie aut odbyło się w Moskwie, a w przekazaniu nagród uczestniczył osobiście rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.

Reprezentacja Rosji wywalczyła najlepsze, 1 miejsce medalowe na podium w klasyfikacji krajów. Zdobyła na olimpiadzie 33 medale (13 złotych, 11 srebrnych, 9 brązowych). Wynik ten przełożył się na odpowiednią liczbę samochodów dla zawodników.

Zobacz też: Soczi 2014: Grupa Volkswagena obsługuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rosji

Motoryzacyjne nagrody różniły się w zależności od miejsca. Za złoty medal przysługiwał Mercedes GL (w Polsce cena od 353 500 zł), za srebrny krążek Mercedes Klasy M (w Polsce cena od 278 200 zł), a brązowi medaliści otrzymali Mercedesy GLK (w Polsce cena od 145 500 zł). Wszystkie pojazdy zostały polakierowane na biało, i dodatkowo wykończono je barwami reprezentacji Rosji. Co więcej dwóm młodym zawodniczkom, które nie mają jeszcze prawa jazdy (łyżwiarki figurowe Julia Lipnicka 15 l. i Adelina Sotnikowa 17 l.) zapewniono kierowców wraz z ich opłaceniem.

Swoją drogą, ciekawe co za olimpijskie sukcesy otrzymają polscy medaliści?

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: