SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Samochody elektryczne mają sens? 60% wydajności baterii już po kilku latach użytkowania!

Samochody elektryczne mają sens? 60% wydajności baterii już po kilku latach użytkowania!

08.12.2016, godz. 13:28
Chevrolet Bolt EV
Chevrolet Bolt EV foto: EAST NEWS

Jesteśmy zachwyceni potencjałem samochodów elektrycznych i zasięgiem rosnącym z dnia na dzień. Nadchodzące premiery dają nadzieje na przyszłość, lecz producenci już wiedzą, że po kilku latach auta będą nadawać się na złom!

Ciekawy zapis zauważono w instrukcji użytkowania elektrycznego Chevroleta Bolta, który oferowany będzie w Europie jako Opel Ampera-e. Producent twierdzi, że w zależności od sposobu użytkowania, w okresie gwarancji (czyli 8 lat) wydajność baterii może spaść nawet o 40 procent!

Zobacz zdjęcia elektryzującego Opla Ampera-e

Pionier pojazdów elektrycznych, Tesla, deklaruje, że jego baterie tracą maksymalnie 10% wydajności w ciągu ośmiu lat bez limitu kilometrów. Baterie do Chevroleta Bolta/Opla Ampery-e dostarczane są przez firmę LG.

Chevrolet twierdzi, że w badaniach auto przejechało średnio 383 kilometry na jednym ładowaniu. Jeśli producent przewiduje aż taki spadek wydajności, okazuje się, że pojazd po okresie gwarancyjnym będzie zdolny pokonać tylko 230 kilometrów.

Co ciekawe, Nissan był zmuszony przez sąd do naprawy (czy wymiany) akumulatorów w modelu Leaf, gdy klienci zauważyli nagły spadek zasięgu. W tym wypadku General Motors zabezpieczyło się przed ewentualnymi pozwami – przecież na 322 stronie instrukcji obsługi jest zapis o ewentualnych stratach....

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: