SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Samochody Google na polskich ulicach. Będą nowe zdjęcia StreetView na mapie

Samochody Google na polskich ulicach. Będą nowe zdjęcia StreetView na mapie

13.05.2014, godz. 17:29
Samochód Google StreetView
foto: Wikipedia

Samochody firmy Google ponownie wyjechały na ulice polskich miast. Pojazdy wyposażono w sprzęt do wykonywania panoramicznych zdjęć, które będzie można później oglądać w usłudze Google StreetView.

Google poinformowało, że zdjęcia będą wykonywane w 14 z 16 polskich województw, czyli w woj.: mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, dolnośląskim, opolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim i podlaskim. Nie wiadomo, z jakich powodów województwa lubuskie i podkarpackie zostały pominięte. Przypomnijmy, że poprzednio samochody amerykańskiej firmy fotografowały polskie ulice w 2011 roku.

"To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. Auta Street View są wyposażone w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D" - mówi oficjalny komunikat Google.

Zobacz też: Zwiedź salon Pagani przez internet dzięki Google Street View

Od 2007 roku pojazdy giganta z Mountain View przemierzyły w sumie przeszło 8 milionów kilometrów, fotografując ulice ponad 3 tysięcy miast na całym świecie.

Tradycyjnie dla Google, Amerykanie podkreślają swoją wyjątkową dbałość o ochronę prywatności. Jak podaje firma, wszelkie elementy, które mogłyby pozwolić na identyfikację ludzi znajdujących się na zdjęciach (twarze, tablice rejestracyjne), będą zamazane. Ponadto, użytkownicy mają możliwość samodzielnego zgłoszenia naruszenia prywatności poprzez użycie przycisku "zgłoś problem".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: