SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Samochody z filmu "Spectre". Takie auta zagrały w 24. części opowieści o Bondzie

Samochody z filmu "Spectre". Takie auta zagrały w 24. części opowieści o Bondzie

18.09.2015, godz. 11:25
Land Rover Defender, Range Rover Sport SVR,  film Spectre
Land Rover Defender, Range Rover Sport SVR, film "Spectre" foto: JLR

Film zatytułowany "Spectre" będzie kolejną widowiskową opowieścią o przygodach Jamesa Bonda. Tradycyjnie nie zabraknie motywu motoryzacyjnego przy wykorzystaniu brytyjskiej myśli technicznej. Prezentujemy auta, jakie pojawią się w nowych widowiskowych pościgach.

W 24. części opowiadającej o perypetiach słynnego agenta 007, widzowie będą mogli podziwiać różne samochody. Poza prototypowymi modelami takimi jak Aston Martin DB10 i Jaguar C-X75, w produkcji wykorzystano też Land Rovery Defendery i Range Rovery Sport SVR.

Dla przypomnienia, Aston Martin DB10 został stworzony wyłącznie na potrzeby filmu i powstał tylko w 10 egzemplarzach. Na temat jego osiągów niestety nic nie wiadomo. Jaguar C-X75 to natomiast koncept auta hybrydowego. Jego napęd składa się z podwójnie turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 litra oraz dwóch silników elektrycznych. Łącznie napęd dostarcza 850 KM i rozpędza auto do "setki" w mniej niż 3 sekundy.

Zobacz też: Aston Martin DB10 przyłapany na zdjęciach do filmu

Pod maską rasowego Range Rovera Sport SVR znalazł się potężny 5-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem o mocy 550 KM i 680 Nm. Jednostka połączona z 8-biegowym automatem firmy ZF pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 s.

Wszystkie te samochody już wkrótce będzie można zobaczyć w akcji. Film "Spectre" z Danielem Craigiem w roli głównej trafi do kin 6 listopada 2015 roku. Fabułę oparto o wydarzenia, które mają miejsce niedługo po zajściach z poprzedniego obrazu "Skyfall".

WIDEO - zobacz zwiastun filmu "Spectre"

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: