SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Samochody Zbigniewa Stonogi: znany biznesmen nie jeździ byle czym

Samochody Zbigniewa Stonogi: znany biznesmen nie jeździ byle czym

12.06.2015, godz. 23:45
Audi A8, Zbigniew Stonoga
Audi A8, Zbigniew Stonoga foto: YouTube

Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny biznesmen z Warszawy, który zasłynął ostatnio udostępnieniem w portalu społecznościowym akt dotyczących śledztwa w sprawie afery podsłuchowej, to w internecie dobrze znana postać. Stonoga to jednak nie tylko spec od nagłaśniania skandali, ale też wielki fan motoryzacji, lubiący pokazywać się w drogich autach.

O Zbigniewie Stonodze, który postanowił wypowiedzieć prywatną wojnę urzędowi skarbowemu, prokuraturze i policji, jest głośno już od dawna. Jego profil na portalu społecznościowym Facebook zgromadził ponad 500 000, po czym został zablokowany. W tym temacie nie będziemy jednak rozpisywać się o działalności i przekonaniach kontrowersyjnego biznesmena. Nas interesuje jedynie ciekawy aspekt motoryzacyjny. Stonoga pochodzący z Wołomina jest właścicielem sieci komisów samochodowych. Nie dziwne więc, że drogie i często egzotyczne samochody towarzyszą mu od zawsze.
.

Takimi samochodami jeździ Zbigniew Stonoga:

Audi R8

Najbardziej znanym samochodem warszawskiego biznesmena handlującego używanymi samochodami, jest białe Audi R8, które zostało oklejone czarnymi napisami uderzającymi w fiskusa oraz polityków zasiadających w sejmie i senacie. Wspomnimy tylko, że auto zostało wyposażone w benzynowy silnik V8 o mocy 420 KM.

Ferrari F430

Kolejnym samochodem, którego używał Stonoga to czerwone Ferrari F430. Na włoskim aucie również był cytat związany z politykami: "Złodzieje z Wiejskiej oddajcie Polskę". W przypadku tego samochodu mamy do czynienia z benzynowym silnikiem V8 o mocy 490 KM.

Ferrari California

Zbigniew Stonoga musi lubować we włoskich supersamochodach, ponieważ kolejnym autem, które można spotkać na jego filmikach jest czarne Ferrari California. Również to auto otrzymało wymowne hasło na drzwiach i masce. Pojawiło się ono w czasie kampanii prezydenckiej. Do napędu auta służy silnik V8 o mocy 460 KM.

Ferrari 458 Italia

Ostatnim Ferrari, z którym związany jest Zbigniew Stonoga to Ferrari 458 Italia. Tym autem chciał on na jednym z filmików skonfrontować się z Policją, jednak ta pozostała niewzruszona. Moc samochodu? 570 KM z 8-cylindrowego silnika.

Audi A8

Ten samochód, to jedna z limuzyn, w jakich został uwieczniony Zbigniew Stonoga. Najnowsza generacja Audi A8 jest autem, którym Stonoga porusza się w towarzystwie swoich gości. Pod maską są silniki z rodziny TDI i TFSI.
.

Przykład wystąpień Zbigniewa Stonogi

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: