SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Seat Ateca najlepszym autem według europejskich dziennikarzy

Seat Ateca najlepszym autem według europejskich dziennikarzy

15.12.2016, godz. 12:52
Seat Ateca z nagrodą AUTOBEST 2017
Seat Ateca z nagrodą AUTOBEST 2017 foto: SEAT

Seat Ateca zbudowany w oparciu o technologię Volkswagena zdobył prestiżowy tytuł "AutoBest". Hiszpański SUV okazał się najlepszym autem roku 2017. Do takiego werdyktu doszło jury plebiscytu złożonego z grona 31 doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 europejskich krajów. W finale Seat Ateca pokonał Citroena C3, Peugeota 3008, Kię Niro i Toyotę C-HR.

Seat Ateca jest szczególnym modelem dla marki. Pojazd ten otworzył producentowi z Hiszpanii drzwi do jednego z najbardziej dynamicznych segmentów rynku. Ateca, dzięki wykorzystaniu nowych technologii, sprawdzi się nie tylko w trasie, ale też potrafi sprostać wyzwaniom związanym z mobilnością w miastach.

Przeczytaj: Seat Ateca w polskiej sprzedaży: pełny CENNIK

Dziennikarze przyznając tytuł "Best Buy Car of Europe" docenili połączenie designu, dynamiki i zastosowanych w aucie rozwiązań ze stosunkiem ceny do jakości. Auto jest wszechstronne dzięki wielu aspektom, w tym za sprawą zastosowania różnych rodzajów napędu i kilku silników o wyraźnym przekroju mocy (5 jednostek benzynowych i 5 wysokoprężnych o mocach od 115 KM do 190 KM).

Międzynarodowe Jury AutoBest to niezależna organizacja założona w 2001 roku. Wyróżnienia "Best Buy Car of Europe" są jednymi z najważniejszych dla europejskiej branży motoryzacyjnej. Nagroda w głównej kategorii "AutoBest jest" uważana za drugą co do ważności po "European Car of the Year" na tym kontynencie.

AutoBest 2017 - tak rozłożyły się punkty:

1. Seat Ateca: 1672 punkty
2. Peugeot 3008: 1600 punktów
3. Toyota C-HR: 1469 punktów
4. Citroen C3: 1406 punktów
5. Kia Niro: 1293 punkty

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: