SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Shell V-Power Nitro Show Warszawa: Felipe Massa pojedzie bolidem F1 w centrum stolicy. Utrudnienia dla kierowców

Shell V-Power Nitro Show Warszawa: Felipe Massa pojedzie bolidem F1 w centrum stolicy. Utrudnienia dla kierowców

17.05.2013, godz. 00:20
Felipe Massa na otwarciu salonu Ferrari w Pradze
Felipe Massa na otwarciu salonu Ferrari w Pradze foto:

W związku z pierwszą edycją imprezy Shell V-Power Nitro Show organizowaną w stolicy, w sobotę 18 maja warszawiaków czekają spore utrudnienia drogowe. Okolice pl. Bankowego zamienią się w wielki tor wyścigowy, po którym Felipe Massa pojedzie bolidem Formuły 1 swojego zespołu.

Przy ulicy Senatorskiej słynny brazylijski kierowca wyścigowy wykona pit-stop. Impreza rozpocznie się o godz. 12.30. Pokazy potrwają 3,5 godz. Wstęp na nie jest bezpłatny. W związku z tym z nocy z piątku na sobotę wyłączona z ruchu zostanie ul. Marszałkowska na odcinku pomiędzy Królewską a Solidarności oraz pl. Bankowy.

Z okazji Shell V-Power Nitro Show drogowcy będą musieli wprowadzić spore zmiany w kursowaniu stołecznej komunikacji miejskiej. To właśnie przez pl. Bankowy od rana do godz. 19 w sobotę nie będą kursowały tramwaje. Linia 4 pojedzie z placu Narutowicza przez al. Jana Pawła II i Słomińskiego, a potem dojedzie na Żerań Wschodni. Z kolei linia 15 z Okęcia pojedzie al. Jana Pawła II i Stawki, a 35 z Wyścigów kursować będzie przez Nowowiejską i al. Jana Pawła II.

Zawieszone całkowicie zostaną linie 14 i 18, a w zamian uruchomione zostaną linie zastępcze: tramwajowa 71 (kursująca ze Służewca przez Mokotów i Ochotę do pętli na Banacha) oraz autobusowa Z-1 (z placu Wilsona przez Żoliborz i Śródmieście do pętli na Bielańskiej). Trasy zmienią też autobusy linii: 107, 111, 171, 226, 227, 520, 527, 718 i 738.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: