SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Silnik 1.2 TDI do naprawy po aferze spalinowej. Serwisowa akcja obejmie 460 tys. aut

Silnik 1.2 TDI do naprawy po aferze spalinowej. Serwisowa akcja obejmie 460 tys. aut

17.08.2016, godz. 18:59
Silnik 1.2 TDI EA189
Silnik 1.2 TDI EA189 foto: SuperAuto24.pl

Afera spalinowa, której głównym sprawcą jest koncern Volkswagen AG, cały czas nie może się zakończyć. Po jednostkach 1.6 TDI oraz 2.0 TDI teraz akcją serwisową zostanie objęty najmniejszy diesel 1.2 TDI, stosowany w wielu autach koncernu.

Zgodę na przeprowadzenie akcji serwisowej wyraził niemiecki Federalny Urząd ds. Ruchu drogowego. Akcją ma zostać objętych około 460 000 aut z jednostką 1.2 TDI EA189 z Volkswagenem Polo oraz Seatem Ibizą na czele. Jak informuje Volkswagen akcja serwisowa będzie polegać na wgraniu nowego oprogramowania, dzięki któremu wadliwy silnik spełni wszystkie normy ustawowe. Według Volkswagena wprowadzone modyfikacje nie wpłyną negatywnie zarówno na osiągi jak i na średnie zużycie paliwa.

Zobacz: Tak Volkswagen będzie poprawiał silniki EA 189 1.6 TDI i 2.0 TDI podczas akcji przywoławczej - WIDEO

Klienci posiadający auto z w/w silnikiem zostali już poinformowani przez Volkswagena o akcji serwisowej, którą został objęty ich samochód. Koszt naprawy poniesie niemiecki koncern, a termin usunięcia usterki ma być indywidualnie ustalany z każdym klientem.

Warto wspomnieć, że już na początku tego roku akcja serwisowa objęła auta z większymi silnikami diesla 1.6 TDI i 2.0 TDI. Teraz przyszła kolej na poprawianie najmniejszej jednostki wysokoprężnej w gamie.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: