SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skandal! Każą nam płacić za parkowanie w weekendy i w nocy

Skandal! Każą nam płacić za parkowanie w weekendy i w nocy

13.06.2013, godz. 13:52
KIELCE: Nielegalny parking pod Galerią Korona

Chciałem zwrócić uwagę na sposób w jaki parkują kierowcy przy Warszawskiej w Kielcach
foto:

Uwaga kierowcy! Rząd przygotowuje rewolucję, która wielu zapewne doprowadzi do wściekłości. Po planowanych zmianach w prawie samorządy będą mogły dowolnie ustalać stawki za parkowanie. Co w związku z tym? Może się okazać, że płatny będzie postój nawet w nocy oraz w święta.

"Rzeczpospolita" donosi, że rząd przyjął już założenia do zmian w ustawie o drogach publicznych. Nie będzie gwarantowanych maksymalnych stawek za parkowanie, znikną też z ustawy dni pobierania opłaty. Efekt? Samorządy, określając stawki, będą się kierowały: liczbą mieszkańców, samochodów, deficytem miejsc postojowych oraz kosztami wydzielenia i utrzymania miejsc parkingowych.

>>> Prowadzenie samochodu: 6 przykazań kierowcy <<<

Co to oznacza dla kierowców? Wzrost cen za każdą godzinę parkowania oraz płatne parkowanie w sobotę i niedzielę. Może się więc okazać, że płatny będzie postój nawet w nocy i w święta.

- Nie mam wątpliwości, że konsekwencją zmian będą podwyżki, i to przez nikogo nie kontrolowane - mówi Andrzej Łukasik, prezes Polskiego Towarzystwa Kierowców. - Taki projekt to zielone światło dla samorządów, które już nieraz pokazały, że kierowcy są doskonałym i pewnym źródłem ich utrzymania - dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: