SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news SKODA Autodrom Poznań - obiekt szkoleniowy został oddany do użytku

SKODA Autodrom Poznań - obiekt szkoleniowy został oddany do użytku

14.09.2016, godz. 14:21
SKODA Autodrom Poznań
SKODA Autodrom Poznań foto: Skoda

Czeska SKODA stale angażująca się w odpowiedzialność społeczną, współtworząca projekty mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, sfinalizowała swój najnowszy plan. W Poznaniu został oddany do użytku Autodrom, który teraz będzie służył kierowcom do szkolenia umiejętności jazdy w trudnych warunkach.

SKODA Autodrom Poznań to tor służący praktycznemu doskonaleniu umiejętności jazdy kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych. Obiekt zlokalizowany przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu, został oddany do użytku w dniu 13 września 2016 r.

Tor ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców flotowych oraz indywidualnych w ramach szkoleń doskonalących technikę jazdy (prowadzonych przez SKODA Auto Szkołę). Niezależnie od tego, SKODA Autodrom Poznań prowadzić będzie obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, służb mundurowych oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ. Ponadto będzie on kontynuował nawiązaną przez SKODA Auto Szkołę współpracę z placówkami naukowymi oraz instytucjami, a także służbami mundurowymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Sprawdź: Czym jest aquaplaning, co zrobić gdy wpadnie się w poślizg

Obiekt składa się z czterech specjalnie zaprojektowanych modułów, które pozwolą kierowcy poznać siły działające na samochód i przekonać się, jaki wpływ na jego zachowanie ma kierujący. Moduły zostały wyposażone w nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. Kierowcy zmierzą się też z "szarpakiem", czyli urządzeniem, które wprowadzi auto w niekontrolowany nadsterowny poślizg.

Tuż za "szarpakiem" znajduje się 100-metrowa płyta poślizgowa z trzema rzędami automatycznie sterowanych kurtyn wodnych, symulujących pojawiające się na drodze przeszkody. Dodatkowo, jest też okrąg, na którym można wypróbować działanie elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

.
Tak wygląda SKODA Autodrom Poznań 
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: